آلوئه ورا و پوست

/آلوئه ورا و پوست
آلوئه ورا و پوست ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۳:۳۶:۲۸

آلوئه ورا

صابون آلوئه ورا آرکاتان حاوی آلوئه ورا

آلوئه ورا دارای خاصیت ضد حساسیتی هست که در درمان بییماری های مختلفی مثل اگزما، خارش پوست و همچنین مواردی مثل تاول و گزش حشرات و سایر واکنش های آلرژیک میتونه بسیار موثر باشه. در واقع آلوئه ورا یک گیاه بسیار عالی و مفید برای کسانی هست که پوست حساس دارند.

نوشیدن آلوئه ورا منابع آب بدن رو با مواد مغذی تامین میکنه و به حفظ سلامت پوست کمک میکنه. همچنین باعث حذف سلول های مرده و جایگزینی سلول های جدید برای پوست میشه که در شادابی و درخشش پوست بسیار موثره.

استفاده از آلوئه ورا

استفاده از ژل آلوئه ورا برای پوست به این صورته که گیاه رو برش بزنید و ژل وسطش رو روی پوست بمالید. حداقل یک ربع تا بیست دقیقه که خشک بشه باید روی پوست بمونه.

درمان آکنه با آلوئه ورا

خاصیت ضد التهابی آلوئه ورا تا حد زیادی به کاهش آکنه روی پوست کمک میکنه.  البته بد نیست بدونیم که این کار نمیتونه یک درمان کامل برای بیماری هایی از قبیل آکنه باشه و تنها التهاب و قرمزی و پیشرفتشون رو کاهش میده.

درمان آفتاب سوختگی و التهاب بعد از اصلاح

ژل صبر زرد یا همون آلوئه ورا دارای دو هورمون هست که دارای خواص ضد التهابی برای زخم ها هستند. این ویژگی آلوئه ورا به درمان آفتاب سوختگی بسیار کمک میکنه. ژل این گیاه روی پوست به عنوان یک سپر محافظتی عمل میکنه و باعث بهبود سریع آفتاب سوختگی میشه.

آبمیوه های مفید برای تقویت مو هاآیا میدونستین که آبمیوه های گرفته شده از میوه ها و سبزیجات تازه میتونن تاثیر عمده ای بر سلامت مو داشته باشن؟ وجود آبمیوه در رژیم غذایی روزانه میتونه به مراقبت از مو در مقابل خشکی ، شکنندگی و ریزش مو کمک کنه پس از میوه های تازه…

همچنین از این گیاه میتونید برای تقویت پوست بعد از اصلاح استفاده کنید. وقتی که صورت و بدنتون رو اپیلاسیون میکنید، کشیدگی حاصل از اپیلاسیون ممکنه به پوستتون آسیب بزنه و یا باعث قرمزی و التهاب در قسمتهایی بشه. آلوئه ورا یک تسکین عالی برای این مشکل هست. مقداری از این گیاه رو برش بزنید و از ژل وسطش روی پوستتون بمالید.

آلوئه ورا باعث کند شدن روند پیری پوست میشود

صبر زرد دارای مجموعه ای از آنتی اکسیدان ها مثل بتاکاروتن و ویتامین C و  E هست که باعث بهبود ثبات و استحکام طبیعی پوست میشه. این گیاه منافذ پوست شما رو مرطوب نگه میداره و باعث افزایش قابلیت ارتجاعی پوست میشه و در نتیجه ظهور چین و چروک و خطوط روی پوست رو به حداقل میرسونه. پوست رو سالم و شاداب نگه میداره و جوانی شما رو طولانی تر میکنه. بنا بر این برای داشتن یک پوست سالم و جوان شروع به استفاده از آلوئه ورا کنید.

بسیار سودمند برای پوست های خشک

ژل آلوئه ورا برای پوست های خشک بسیار مفیده. این گیاه یک مرطوب کننده عالی و طبیعیه. این ژل پوست شما رو هیدراته نگه میداره و قابلیت ارتجاعیش رو افزایش میده. همچنین اکسیژن رو به پوست میرسونه که باعث بهبود بافت پوست میشه. همچنین به دلیل رطوبت بدون چربی برای پوست های چر هم بسیار مناسبه.  هنگامی که از آلوئه ورا روی پوستتون استفاده میکنید، ویتامین ها رو به طور طبیعی روی پوست شما منتشر میکنه و آنزیم ها روی پوستتون تولید رطوبتی عمیق میکنن که برای تعادل PH پوست بسیار عالیه.

دسته بندی مطالب

  • هیچ دسته‌ای پیدا نشد